WrocLove – czyli Wrocław na weekend

petitemaitresse blog

Decyzja zapadła. Wrocław to kolejne miasto na mapie Polski, które mieliśmy w planach w najbliższym czasie odwiedzić. Jako że we wrześniu po raz pierwszy korzystałam z portalu Airbnb i wybór okazał się strzałem w dziesiątkę, tym razem także postawiliśmy na jego usługi. Po kilkunastu minutach byliśmy już przyszłymi gośćmi Gosi i szczęśliwymi posiadaczami biletów PKP Intercity.

Jest piątek, 19 lutego. Ruszamy ze stacji Warszawa Centralna. Podróż odbywa się bez większych niespodzianek ze strony Polskich Kolei Państwowych. Konduktor ogłasza, że dla każdego pasażera przygotowany jest specjalny poczęstunek od PKP Intercity. Uwaga, uwaga – niespodzianką jest… woda – gazowana bądź niegazowana. Do wyboru do koloru.

Po niespełna 4. godzinach jesteśmy na miejscu. Pada deszcz i wieje dość silny wiatr, który potęguje odczucie przeszywającego zimna. Po chwili docieramy do kamienicy, w której znajduje się nasze mieszkanie. Zostawiamy bagaże i wreszcie jesteśmy gotowi na odkrywanie najpiękniejszych zakątków Wrocławia.

Jak wiadomo – „człowiek głodny, człowiek zły”. Jeśli będziecie we Wrocławiu, koniecznie zajrzyjcie w okolice placu Uniwersyteckiego. Nieopodal pięknego gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, znajduje się malutka klimatyczna pizzeria – Pronto.  Zjedliśmy tam jedną z najlepszych pizz w życiu, za bardzo okazyjną cenę. Uczta dla brzucha i oka w jednym miejscu.

IMG_1825

WrocLove petitemaitresse

Stamtąd swoje kroki kierujemy w stronę Ostrowa Tumskiego – najstarszej zabytkowej części Wrocławia. Poniżej spojrzenie z Bulwaru Piotra Włostowica

IMG_1731

Przechodzimy przez Most Tumski (zwany Mostem Miłości z uwagi na tysiące kłódek z inicjałami zakochanych) i znajdujemy się pod Archikatedrą św. Jana Chrzciciela.

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Z Ostrowa Tumskiego udajemy się na spacer po Rynku. Tak naprawdę jesteśmy tam każdego dnia. Muszę przyznać – zakochałam się w średniowiecznych kamienicach Wrocławia. Pięknie zdobione kolorowe budynki, codziennie zachwycały mnie nowymi szczegółami, których wcześniej nie dostrzegłam.  

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Na Rynku spotykamy kilku młodych ludzi, wokół których tworzy się krąg pełnych podziwu przechodni. Chłopaki grają, śpiewają… Na pozór normalna grupa, jak każda, którą można spotkać w takich miejscach. Przystajemy na chwilę. Nagle jeden z młodzieńców zaczyna swoją solówkę. Rzadko kiedy przechodzą mnie ciarki podczas słuchania muzyki. A to był właśnie ten moment. Mistrzostwo! 

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Processed with VSCOcam with hb1 preset

W sobotę zza chmur wychodzi piękne słońce. W naszym planie mamy zwiedzanie ZOO i Afrykarium. Mimo, że bilety studenckie, w porównaniu do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego są dosłownie 5 razy droższe, zapewniam Was, że warto wydać nawet 10-cio krotność tej sumy. Wrocławskie ZOO wyróżnia się nie tylko większą różnorodnością i liczebnością gatunków zwierząt. Oferuje także coś specjalnego…

IMG_1747

Afrykarium. Wchodząc do ogromnej hali czujesz się jakbyś właśnie przeteleportował się do upalnej Afryki. Kilkaset gatunków tropikalnych ryb, które po wejściu do Kanału Mozambickiego pływają dosłownie nad Twoją głową! Hipopotamy, krokodyle, egzotyczne ptaki… Będąc we Wrocławiu, nie możesz tego przegapić!

IMG_1783 (1)

W niedzielę, tuż przed powrotem, udajemy się do Sky Tower – najwyższego budynku w Polsce. Na szczęście bilety kupiliśmy dzień wcześniej. Przed nami długa kolejka, 49 sekund w zatłoczonej windzie i jesteśmy. Przed nami roztacza się niesamowita panorama Wrocławia.  49. piętro. Samochody niczym zabawkowe resoraki, ludzie – poruszające się punkty… Każdy powinien tam zajrzeć, no chyba że na przeszkodzie stoi lęk wysokości. 

 

wroclove petitemaitresse

Wyprawa, której myślą przewodnią był wypoczynek, a nie intensywne zwiedzanie, dobiega końca. Z kilkunastominutowym opóźnieniem docieramy do Warszawy. Oczywiście ugoszczeni przez PKP obfitym poczęstunkiem…. 😉 Pogodziliśmy się z faktem, że między innymi z uwagę na obecną porę roku, nie będzie nam dane odwiedzenie jednych z najpiękniejszych atrakcji Wrocławia (np. Ogrodu Japońskiego i Botanicznego).  Dlatego.. do następnego razu magiczny Wrocławiu!

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Processed with VSCOcam with hb1 preset

Dodaj komentarz