KOBIECYM OKIEM: JAK DOBRAĆ TORBĘ/TECZKĘ/PLECAK – PORADNIK DLA MĘŻCZYZN

Podobno damska torebka nie jest po to, żeby coś w niej znaleźć, tylko po to, żeby  wszystko w niej było. Podobno wielu panów nie potrzebuje takich dodatków (bo większość drobiazgów można przecież upchnąć w kieszeniach, no… ewentualnie w torebce ukochanej). Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy mężczyzna poza portfelem, paczką papierosów i kluczami, zamierza spakować laptopa, dokumenty lub inne wielkowymiarowe niezbędniki. Dla wielu panów użycie słowa „problem” w tym przypadku jest pewnie wyolbrzymieniem. To kobieta miałaby problem, bo torebki kolekcjonuje na każdą okazję… Większość mężczyzn stawia na proste rozwiązania, a jedno z nich brzmi – sportowy plecak to antidotum na każdą wyprawę. Do tego wpisu zainspirowała mnie właśnie podróż komunikacją miejską.

Autobusy zapłakane deszczem wożą ludzi od siebie do siebie

po błyszczącym, mokrym asfalcie

jak po czarnym, gwiaździstym niebie

…śpiewała Maria Peszek. I właśnie w tym przesiąkniętym deszczem i zmęczonymi twarzami ludzi wracających z pracy autobusie, dostrzegłam Jego. Ubrany półelegancko – miał na sobie płaszcz, koszulę, chinosy w kolorze granatowym  oraz derby. Stał oparty o drzwi, a w rękach trzymał plecak. Sportowy plecak z napisami. Jako że zawsze intryguje mnie dlaczego ludzie wybierają takie, a nie inne ubrania, zestawiają je tak, a nie inaczej i jaki to ma związek z ich nastrojem i charakterem, nasuwa mi się kolejna myśl. Elegancko ubrany mężczyzna trzymający w rękach plecak sportowy, to tak jak Mężczyzna przez wielkie „M”, który kurczowo „trzyma za rękę” swojego wewnętrznego małego chłopca. Niestety troszeczkę tak to wygląda. Czas się pożegnać.

Mężczyzno! Oto kilka wskazówek jak dopasować torbę/teczkę lub plecak do Twojego stylu.

STYL FORMALNY i PÓŁELEGANCKI

Bernard Roetzel w swojej książce „Gentelman. Mężczyzna z klasą”, stanowczo stwierdza – jedyną prawdziwą torbą dla mężczyzny jest teczka. W przeszłości noszenie przez mężczyznę teczki wykonanej ze świńskiej skóry było świadectwem zaradności i pracowitości. Mówi się, że panowie, którzy planowali wówczas ukryć swoje bezrobocie często przechadzali się po ulicach z teczką, udając że zmierzają do pracy. Jeśli na co dzień nosisz garnitur, najlepszym wyborem będzie teczka, torba lub aktówka na usztywnionej konstrukcji, wykonana z błyszczącej lub półmatowej delikatnej skóry.  W przypadku mniej formalnego stylu, zdecyduj się na torbę lub teczkę ze skóry, lecz o łagodniejszej konstrukcji i mniej formalnym designie.

;;d;d

Styl formalny:  1, 2- OCHNIK, 3 – GINO ROSSI, 4 – WITTCHEN

A co z kolorem?

Skoro pasek powinien być tego samego koloru co buty, najbezpieczniej będzie jeśli postawisz na torbę także w kolorze butów. Najczęściej będzie to czerń lub brąz. Nieco bardziej ekscentryczni panowie mogą pozwolić sobie na aktówkę z czerwonej, purpurowej, zielonej lub żółtej skóry.

tlo2

Styl półformalny:  1 – FOSSIL, 2 – GUESS, 3 – PIER ONE, 4 – KIOMI

STYL SPORTOWY I CODZIENNY

Mam dobrą wiadomość: do wszelkich t-shirtów, trampek, sneakersów, swetrów i jeansów będzie pasował… plecak! No może niekoniecznie ten z trzema paskami, ale w niektórych przypadkach on także sprawdzi się doskonale (na przykład w drodze na siłownię).  Czy to w przypadku plecaka, czy płóciennej torby, jeśli zależy Ci na ponadczasowym i uniwersalnym wyglądzie, staraj się unikać dużych napisów, krzykliwych wzorów i innych udziwnień.

tło

Styl sportowy i codzienny: 1 – PIER ONE, 2 – PEPE JEANS, 3 – MARC O’POLO, 4 – SPIRAL BAGS

Źródło zdjęć: Zalando, Pinterest

Dodaj komentarz