Kontrasty

petitemaitresse

Kiedy zerkasz na swoją garderobę i nagle zdajesz sobie sprawę, że koszule w zabawne printy ustąpiły miejsca czerniom i szarościom. Kiedy lepiej czujesz się w tym, co z uwagi na klasyczny krój i kolor sprawdzi się w każdej sytuacji i w każdym humorze. To chyba znak, że dojrzałość właśnie wkroczyła w Twoje życie.  A właściwie wkracza. Powoli dojrzewamy do zmian, odkrywamy co dla nas najlepsze. To co jeszcze niedawno fascynowało, dziś wywołuje uśmiech zdziwienia. Przewartościowanie. Jakość – nie ilość. Proste rozwiązania. Minimalizm. Kontrasty.

Tak jak dzisiejsze ujęcia. Kontrast. Czarny sweter, który upolowałam w radzyńskim second-handzie, to jedna z moich ulubionych zdobyczy lumpeksowych. Wiem, że uchował się na wieszaku, bo większość kobiet nawet na niego nie spojrzała, z racji na jego dziwactwo przejawiające się połączeniem wyciętego dekoltu i golfu. Szczerze mówiąc, ten krój absolutnie skradł moje serce! Spodnie zwyklaki, teczka, oksfordy i mój ulubiony dodatek – kapelusz. Czerń i biel otoczenia. A jednocześnie lato w zimie. Przechodnie opatuleni szalikami i ja – bez płaszcza, rękawiczek i z kostkami w stylu moda dla powodzian. Od czasu kiedy chłód zagościł na dobre, dziwił i przerażał mnie widok kobiet i mężczyzn (bez wyjątku) ubranych w puchówki, szale i równocześnie eksponujących swoje nagie kostki. Dziś postanowiłam wczuć się w ten klimat. Powiem tyle: teraz wiem, że moje przerażenie było uzasadnione – podziwiam hardy duch wszystkich miłośników takiego zabiegu stylizacyjnego, biję się w pierś, że dopuściłam się tej próby i obiecuję sobie, że więcej nie będę. 

Kto sprawił, że po raz pierwszy odkąd postanowiłam powrócić do blogowania możliwe było uchwycenie kilku kadrów w warszawskich stronach? Janek , którego pasją jest zatrzymywanie chwil, uchwycanie rzeczywistości w subiektywny sposób i pokazywanie na zdjęciach ludzkiego charakteru. Oczywiście nie obyło się bez pomocy Zuzy, która jak zawsze dzielnie asystowała na planie.  Raz jeszcze – serdeczne DZIĘKUJĘ! 

zdjęcia: Jan Wodziński

asystent: Zuzanna Gross

KC_xNEo1-gWiulEZIFAfTto-gtKL13z2GvAtMk8YV9E

eaVQNh45Y7ewVKKOX9C5hiai9jYYTKHamQOA7UjpSQs

SoZFB-pWKTb6DxHimX-OD7lhQjXAJ6j8AfFWvs6cp_k

-7DXwhUtKmLoF-4eJkAtt1NB_pGw-K_63fPca6Woh3I

petitemaitresse

petitemaitresse

sweter-sh, buty-vintage, spodnie-vero moda, torba-atmosphere

Dodaj komentarz