Jak się ubrać na egzamin?

biała koszula petitemaitresse blog

Przełom stycznia i lutego, to dla studentów czas nieustającej walki o przetrwanie. Mówi się, że „to nie sesja – to wojna”. Choćby Twoje studia miały program zbliżony do wakacyjnego lenistwa (tak jak na przykład moje), pierwsze miesiące nowego roku, to zawsze walka z czasem. Z doświadczenia wiem, że 99,9% studentów zostawia wszystko na ostatnią chwilę, bo przecież akurat wtedy trzeba rozpocząć oglądanie nowego sezonu ulubionego serialu, rzucić się w otchłanie najdziwniejszych zakamarków Youtube’a, a jak wiadomo… Facebook sam się nie sprawdzi.

Kiedy już nadejdzie ‚dzień sądu’, czara goryczy się przelewa. Nagle zdajemy sobie sprawę, że nasze ‚być albo nie być’ zależy od łaskawego (lub mniej) losu.  Przed egzaminem, w większości studenckich umysłów pojawia się nurtujące pytanie: „Co na siebie założyć?”. Zauważam, że jeśli chodzi o egzaminy pisemne, wielu studentów decyduje się na codzienny zwyklak. Zawsze jest to dla mnie odrobinę szokujące… Moim zdaniem, założenie białej koszuli do klasycznych ciemnych jeansów, nie stanowi większego problemu, a elegancka bluzka świetnie podkreśla podniosłość chwili, jest odzwierciedleniem dobrego wychowania oraz szacunku do profesora.

Inaczej ma się kwestia egzaminów ustnych i obrony pracy dyplomowej, kiedy to (nie oszukujmy się, ale…) na naszą ocenę wpływa także pierwsze 11 sekund, w których egzaminator (nawet nieświadomie) ocenia nas wzrokowo i na tej podstawie kreuje swoją opinię o nas.

Jak się ubrać na egzamin? Oto kilka podpowiedzi!

Odwrócony trójkąt

petitemaitresse blog

Ten zestaw dzięki spodniom – marchewkom będzie idealny dla kobiet o sylwetce typu Y (inaczej odwrócony trójkąt lub sylwetka modelkowa). Taki model figury cechuje się nieznacznie zarysowaną talią lub jej brakiem, wąskimi biodrami oraz długimi nogami. Zatem spodnie marchewy będą strzałem w dziesiątkę! Pasek podkreśli talię, a rozszerzenie w okolicy bioder zrównoważy sylwetkę (tak aby dół był proporcjonalny do rozbudowanej góry). Możesz być pewna, że takie spodnie nie skrócą optycznie Twojej sylwetki. Białe pionowe prążki na spodniach oraz szpilki na niewielkim obcasie, doskonale uwydatnią Twój atut, którym są nogi do nieba.  Biała koszula i granatowe spodnie nie muszą kojarzyć się z zestawem na szkolną akademię. Dodatki podkreślą Twoją kobiecość w subtelny i elegancki sposób. Postaw na klasyczny zegarek i małą skórzaną torebkę.  Lekkim przymrużeniem oka niech będą dwa różne kolczyki – na przykład literka w parze z symbolem miłości.

1. buty Kazar / 2. zegarek zegarkicluse.pl / 3. torebka paulinaschaedel.com / 4. spodnie topshop.com / 5. kolczyki kolonia12.com

Gruszka

biała koszula petitemaitresse blog

Uszyta ze sztywnego materiału koszula, jest największym sprzymierzeńcem kobiet o sylwetce typu gruszka. Jej struktura podnosi linię ramion, wyrównuje proporcje względem bioder, a przede wszystkim buduje ramę sylwetki. Rozkloszowana spódnica o linii A to niezbędnik w szafie każdej gruszki. Kloszowanie podkreśla wcięcie w talii i jednocześnie ukrywa szerokie biodra. Spódnica o linii A upodabnia sylwetkę do idealnego typu klepsydry. W mojej propozycji pojawiają się piękne baleriny ze sznurowaniem wokół kostki. Pamiętaj, że jest to opcja dla wysokich kobiet (powyżej 160cm). Sznurowanie optycznie skraca nogi i poszerza łydki, dlatego jeśli jesteś niskiego wzrostu, zamień baleriny na przykład na niewysokie czarne szpilki. Do czarnej teczki ze złotym zapięciem dopasuj zegarek w tym samym kolorze, a na palec włóż delikatny pozłacany pierścionek (nie przesadzamy z ekstrawagancją – im mniej ozdób, tym lepiej). 

1. zegarek  timex.pl  / 2. spódnica  shein.com  / 3. pierścionek  myway-jewellery.com  / 4. buty Zalando / 5. torebka Zalando

Jabłko

jak się ubrać na egzamin petitemaitresse blog

Jabłko to rodzaj sylwetki, który jest niestety najbardziej problematycznym typem figury. Górna partia ciała wydaje się mało kobieca i masywna, a nogi często nienaturalnie szczupłe, nieproporcjonalne do korpusu. Świetnym rozwiązaniem dla kobiet o sylwetce typu jabłko, będzie zestawianie kontrastowych elementów tak zwanej góry. Rozpięta kamizelka utworzy pionową linię z białą koszulą, przez co optycznie wyszczupli górną partię sylwetki. Podwinięte do łokci rękawy dodadzą figurze lekkości. Spodnie – cygaretki podkreślą Twoje piękne, szczupłe nogi, zaś buty na obcasie, dodadzą Ci kilku centymetrów. Taki zabieg sprawi, że sylwetka się wydłuży i optycznie wyszczupli (zrezygnuj z cieniutkich szpilek, podkreślą dysproporcje pomiędzy szczupłym dołem i masywną górą). Załóż dodatki w kolorze złota i spraw, żeby to właśnie był TEN moment, który pozwoli Ci z radością cieszyć się z upragnionego wolnego.

1.  pierścionek showroom.pl  / 2. kamizelka Zalando / 3.  buty Kazar / 4. spodnie topshop.com / 5. zegarek timex.pl

Dodaj komentarz