Czego pragną kobiety? 5 wskazówek (nie tylko) na Dzień Kobiet

Gdyby Złota Rybka istniała, a Wróżka Zębuszka spełniała marzenia, świat byłby wprost idealny, McDonald’s odkładałby się w cycki lub w tyłek wedle życzenia, a kobiety zawsze miałyby w co się ubrać.

8 marca to taki wspaniały dzień, który zwykle Panowie planują z delikatnym wyprzedzeniem. Kiedy staż związku jest dostatecznie długi, niekiedy szarmant pozwala sobie na pytanie: Kochanie, co byś chciała robić w Dzień Kobiet?

To ja Wam moi drodzy Panowie podpowiem czego pragną Kobiety (nie tylko) w Dzień Kobiet:

1. Jeść i nie tyć

Z kategorii: „Dostałam kwiatki, ale mi nie smakowały”. Istnieje jedna powszechnie znana choć niepisana zasada: żadne kwiaty świata nie zastąpią kobiecie czekolady. Pod każdą postacią, jest ona niewątpliwie ulubioną „potrawą” 99,9% kobiet. I gdyby tak jeść i nie tyć. Nie obrażać się na Zarę, że modelki, promujące linię „Curves” obok krągłości nawet nie stały. Porzucić Mel B, poderwać się z podłogi słysząc w tle głos Chodakowskiej: „Nie poddawaj się, dasz radę”, obetrzeć pot z czoła… i bez wyrzutów odpalić Milkę Oreo.

2. Kochać

No dobra, może to prawda, że kobiety nie marzą o księciu z bajki, a o tym żeby jeść i nie tyć, ale naprawdę dobrze jest mieć z kim dzielić pizzę na pół. Zwłaszcza gdy ten ktoś na co dzień kroi za Ciebie cebulę, zabija pająki, pożycza swoją bluzę kiedy nagle robi się nadzwyczaj zimno. Kobiety szczególnie życzą sobie mężczyzn odważnych, którzy nie tylko nie boją się robactwa, a przede wszystkim nie boją się odpowiedzialności. Bo „jesteś na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”.

3. Dać się zaskoczyć

Kobiety uwielbiają być zaskakiwane. Nie mówię tu o zaskakujących telefonach, kiedy to musisz się przyznać, iż zapomniałeś, że w środę, kiedy umówiłeś się z nią do kina, jednocześnie zaplanowałeś wypad z kumplami na mecz. Takie zaskoczenie może przerodzić się w nie mniejsze Twoje zdumienie, kiedy ona wypomni Ci ten niefortunny zbieg okoliczności za kilka lat. My baby lubimy niespodzianki. Małe gesty, których facet nawet by nie zauważył. Badylek bez okazji, komplement na „dzień dobry” i buziak w czoło. Obowiązkowo buziak w czoło.

4. Tworzyć idealne kreski

Popełnienie przez Michała Anioła fresków w Kaplicy Sekstyńskiej, było niczym w porównaniu do  opanowania sztuki stworzenia idealnych kresek. To jest dopiero wyzwanie! Jeszcze trochę na górze, odrobinkę na dole, już prawie prawie milimetr w kąciku, ups… zamazane całe oko. I dziw się pan, że baba sobie gorszy dzień zmalowała i focha walnęła. No nie mogłeś się domyślić dlaczego?

5. Realizować swoje cele i spełniać marzenia 

Poza wszelkimi małymi-wielkimi marzeniami, choćby tymi kosmetycznymi o doskonałym makijażu i  nienagannym wyglądzie, każda kobieta ma w sobie jedno niekiedy ukryte pragnienie. Spełniać się w swojej roli. Na równych zasadach realizować swoje pragnienia i dążyć do ich spełnienia. Nieważne czy jej marzeniem jest odgrywać rolę matki, żony, zakonnicy, singielki czy bizneswoman. U boku ukochanego mężczyzny lub kota, każda z nas ma własną definicję szczęścia.  W makijażu i bez, w sukience lub w spodniach – po prostu babski świat, który czasem tak trudno zrozumieć. 🙂

10 komentarzy

  1. Dokładnie tak.
    A póki nie mamy złotej rybki może połączmy punkt pierwszy i drugi? Jak się podzielimy tą pizzą to może od niej nie utyjemy (tak bardzo 😉 ).

  2. 1, 2 i 5 reszta jakoś tak nie dla mnie 😀 Kochać, i być kochaną: kochać życie, pracę, pisanie, cierpliwość, siebie, kochać partnera. Uściski! 🙂

Dodaj komentarz